Bezpieczna droga do szkoły w Krzywej Iwicznej

02/09/2012

W związku z bliskim początkiem roku szkolnego 2 września 2012 roku odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla. Celem wydarzenia była poprawa bezpieczeństwa na uliczkach osiedla oraz przypomnienie dzieciom wracającym do szkoły zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

W czasie wydarzenia wybudowano murek organizujący ruch na skrzyżowaniu głównych dróg osiedla, dzieci mogły wziąć udział w zajęciach przypominających o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach, które przeprowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Piasecznie. Na zakończenie zajęć zorganizowaliśmy konkurs ze znajomości znaków drogowych – najlepsi otrzymali nagrody. Poza tym dzieci rysowały plakat na temat „Bezpieczna droga do szkoły", mogły też pobawić się modelami samochodów zdalnie sterowanych, które spodobały się także rodzicom :). Wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe, aby zawsze były dobrze widoczne w drodze do szkoły.

W czasie spotkania mieszkańcy osiedla mieli okazję razem wybudować murek, a przy okazji spotkać się i porozmawiać przy pysznej kawie z Cafe Muffin. Było też domowe ciasto, a dzieciaki raczyły się popcornem. 

Facebook